Холмський ліцей з початковою школою та гімназією Арцизької міської ради

Історична довідка
    Згідно з архівними даними у с. Холмське у 1842 році було закладено громадське училище. У 1874 році в селі існувало 1 училище, яке утримувалося общиною. В ньому навчалися читанню, слов’янському і громадському письму, арифметиці, священній історії, Старому та Новому Заповіту, Закону Божому та географії.
У 1877 році народне училище перетворено на міністерське. Навчалося 40 учнів, викладало 2 вчителі. За даними на 1941 рік в селі діючими є дві школи Міністерства освіти, в яких навчаються 350 учнів.
За розповідями старожилів, у 20-х роках ХХ ст. у селі діяла румунська школа.
У І половині 20-х років у школі навчалися тільки хлопчаки, а з середини 20-х років почав діяти окремий корпус для дівчат. Заняття проводилися у п’яти розрізнених корпусах, що було досить незручним. Навчалися у дві зміни. Розпочиналися і закінчувалися заняття читанням молитов румунською мовою. У І зміну вивчали такі предмети: румунська мова, математика, географія, історія Румунії, співи. У ІІ зміну діяла церковна школа. Кількісний склад  одного класу - 20 учнів. Пізніше відкривається семилітня школа.
За часи війни (1941-1945рр.) відомостей про розвиток освіти в селі немає.
У перші післявоєнні роки продовжувала функціонувати існуюча при румунській владі початкова і неповна середня (семирічна) школи. Навчання велося виключно російською мовою. Директором школи призначений фронтовик - К’ямин Г.П..
З 1951 року у школі працювали вчителі зі спеціальною освітою. Школа була укомплектована приїжджими кадрами. Поступово до школи поверталися місцеві підготовлені кадри – колишні випускники школи.
З 1954 по 1958 роки директором школи працювала Квіцинська А.Г.
Виходячи з наказу № 6 від 18.09.1958 року школа перейшла на десятирічне навчання. Початкових класів налічувалося 14, старших – 6.
Директорами школи працювали:
1958-1962рр.- Стусь Ю.С.
1962-1963рр. – Радилов І.Х.
1963-1985рр. –Бажак І.С.
1985-2003рр. – Христов З.Т.
2003-2016рр - Стоянова О.П.
Найважливішим етапом розвитку школи був 1967 рік: введено в експлуатацію нову 4-поверхову школу, збудовану «Чорноморгідростроєм і СУ-433». Кабінети були добре обладнані, працювала їдальня. Нова споруда дозволяла проводити уроки в одну зміну, розрахована на 960 місць. Пізніше було добудовано спортивну залу та актову залу.
З 2001-2002 навчального року у школі запроваджено профільне навчання (фізико - математичний профіль). З 2011 року запроваджено універсальний профіль.
 Щорічно учні проходять спеціальний медичний огляд.
Організовується підвезення учнів на навчання до школи з селища Аліяга Арцизького району.