Холмська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради Одеської області

Відповідно до положення про загальноосвітній навчальний заклад

Для зарахування учня (учениці) до школи батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу (крім дітей, які вступають до першого класу), до навчального закладу III ступеня — документ про відповідний рівень освіти.

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років.

Переведення учнів (вихованців) закладів до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому МОН.

У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини вибуття.

У разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти у межах населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.

Про порядок приймання дітей      до 1-го класу

Питання щодо порядку прийому дітей до 1-го класу регламентується законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», державними санітарними нормами, розпорядчими документами міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Вік майбутніх першокласників регламентується п. 3 ст. 36 Закону України «Про освіту», п.1 ст. 20 Закону України «Про загальну середню освіту»:

До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти  шести- або семирічного віку.

Разом з тим звертаємо увагу на те, що згідно зі ст. 12 Закону України «Про дошкільну освіту» право на перебування у дошкільних навчальних закладах гарантовано дітям віком до шести (семи) років, де забезпечується догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Отже, якщо дитина досягла 6-річного віку, дошкільні навчальні заклади не можуть відмовити батькам у подальшому отриманні дошкільної освіти їхньою дитиною.

Навчання учнів першого класу залежно від місцевих умов може проводитися у загальноосвітньому навчальному закладі, навчально-виховному об'єднанні (комплексі) або на базі дошкільного навчального закладу.

Прийом дітей до 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) здійснюється на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування.

Навчальний заклад, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може  відмовити їй у зарахуванні. У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватися на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.